SON DAKİKA

Torbalı GÜNCEL
Desktop_Pv11

Yerel yönetimler zirvesinde kim/ne mesaj verdi?

İl Başkanlığı’nın organize ettiği Yerel Yönetimler İstişare Toplantısı gerçekleşti. Programın basına açık bölümünde Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Dağ ile İl Başkanı Bülent Delican önemli açıklamalarda bulundu.

Yerel yönetimler zirvesinde kim/ne mesaj verdi?
Bu haber 02 Aralık 2017 - 15:12 'de eklendi.
Desktop_Pv8

AK Parti İzmir İl Teşkilatı’nın organize ettiği Yerel Yönetimler İstişare Toplantısı Balçova Kaya Termal Otel’de gerçekleşti. Zirveye Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Ege Bölge Koordinatörü Salih Koca, AK Partili İzmir Milletvekilleri Kerem Ali Sürekli, Necip Kalkan, Mahmut Atila Kaya, belediye başkanları, kadın ve gençlik kolları başkanları, il ve ilçe başkan ve yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri katıldı.

 

BÜYÜKŞEHRİN BÜTÇESİ BAKANLIKLARDAN BÜYÜK

AK Parti AR-GE’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, “İzmir’de seçimlere ciddi şekilde hazırlanmaya devam edeceğiz. 2019 kritik bir dönüm. Bütün ülkenin konsantrasyonu Cumhurbaşkanlığı seçimlerine odaklanmış. Kasımdan önce mart ayında önemli bir seçim olacak. Kasımın sesi Martta ortaya çıkacak. 2002’den beri İzmir’de yerelde iktidar olamadık. Ama o irade bizde var. İzmir’de AK Parti ve hizmet bayrağını havalandırma gayreti içinde olacağız. İzmir merkezi hükümet ve İller Bankası’ndan her ay düzenli olarak çok ciddi para alıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi bütçesi bakanlıkların bütçesinden daha büyük. Merkezi hükümetten yaptığımız yardımlar hem de İller Bankası’ndan yaptığımız rakamlar ortada iken geçen hafta onaylanan büyükşehir belediyesi ile Bakanlıklar nezdinde 5 milyar 400 milyon bütçesi var. Ulaştırma ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı dışında bu bütçeye sahip değil. Bu para nereden geliyor? Her ay İller Bankası’ndan nüfusa, sanayi tesislerinin vergiye göre bir miktar para geliyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi, büyükşehir belediyeleri içinde Türkiye’de ikinci sırada İller Bankası’ndan pay alıyor. Kişi başına yıllık 664 lira İller Bankası’ndan pay alıyor. Ortalama bu konuda kişi başına 465 lira. En sonda Gaziantep sonra Sakarya, Mardin var. Son beşte dördü AK Partili belediye. Buna uygun çalışma yapmamak, kaynakları uygun kullanmamak büyükşehrin beceriksizliğinden başka bir şey değil” diye konuştu.

YEDİ TANE 1994 İSTANBUL RUHU VAR

Dağ, “16 ay sonra yapılacak bu seçimde CHP’li belediyeleri ve İzmir’i takip ediyoruz. Hem CHP’li belediye başkanlarının hem de yöneticilerinin zihniyetinde ‘Biz ne yaparsak yapalım nasıl olsa bu insanlar oy veriyor’ şımarıklığı var. Hepimiz bu şehirde yaşıyoruz. Bize dikey yapılanma konusunda sözler söyleyenler aslında dikey yapılanmanın bu şehirde önünü açtılar. Dünyanın hangi şehrine giderseniz gidin dikey yapılanma noktası vardır. Ama bazı noktalarda vardır. Şehirciliğin ne olduğunu Allah’ın izniyle biz İzmir’de gösterme imkanımız olacak. İzmir genişlemesi kolay bir şehir değil. Bir tarafı deniz bir tarafı orman. Ama farklı bir şehirciliği ortaya koyma şansımız var. Bu şehirde EVKA tarzında proje yapıldı mı? Yapılmadı. Oralarda hep garip gureba oturuyor. Anadolu’dan gelen insanlarımız başını sokacağı bir mekanının olması için etrafta arsa olmayan yerde komik duruma düşüyorlar. Dönüşüm yapmıyorlar. Bizim dönüşüm anlayışımızda vatandaşı mağdur edecek bir dönüşüme hiçbir zaman müsamaha göstermeyiz. Bizim için esas olan vatandaşın memnuniyeti. İzmir’de herkes yaşam tarzına uygun yaşaması bizim güvencemiz altında. 15 yıldır müdahale etmediğimiz gibi yaşam tarzı güvence altında olmasını sağlayacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. 884 belediye kadar ve onların bir tık ötesinde yedi belediye çok daha değerli belediyemiz var. Yedi tane 1994 İstanbul ruhu var. Çünkü o zamanki yedi belediye bize getirdi İstanbul” dedi.

DAĞ’DAN KILIÇDAROĞLU’NA: MANDA DERİSİNDEN SURAT VAR ADAMDA!

Dağ, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı. Kılıçdaroğlu’nun yurt dışına para transfer edildiğini iddia ederek belgeler açıklamasına değinen Dağ, “Tarihi süreçlerden geçiyoruz yine. Kol kola omuz omuza vermenin ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. Türkiye’nin bekası noktasında ne kadar önemli olduğunu hepimiz görüyoruz. Şimdi artık taşeron kullanmıyor. Operasyonu bizzat kendi yapıyor. ABD’de devam eden davayla ilgili Türkiye Cumhuriyeti’nde yargılama yapıldı mı? Yapıldı. O davanın temeline bakıyorsunuz; İran’a karşı ABD ambargo uygulamış. Türkiye buna uymamış. ABD PKK ve PYD’ye silah verirken karşı durma iradem varsa ambargoya karşı durma iradem de her zaman için vardır. Belgelerin tamamen yalan olduğunu bugün itibariyle görmüş olduk. Ne diyordu Kılıçdaroğlu? Yurtdışında hesapları var. Bankalar arasındaki havaleleri gösterdi. İçinizde havale yapmayan var mı? Klasörlerle almışlar. Klasörler içinde elli yüz dolarlık banka havalelerini basına dağıtmışlar. Bu ilk iftira değil. İftira atarak siyaset yaptığı için aynı yolu deniyor. Genel başkan olduktan sonra havuzlu villa muhabbeti başlatmıştı. 15 Temmuza kontrollü darbe dedi. 15 Temmuz’dan sonra külliyeye gitti. Altın klozetler neredeymiş göster dedi sayın Cumhurbaşkanı. Hiçbir cevap vermedi. Altmışa yakın milletvekili var bylock kullanan dedi. Açıklayacağım dedi. Hiç sesi sedası çıkmadı. Ne açıkladı ne de bunun üzerine gitti. Ne de sorular sorulduğunda mahcubiyet hissetti. Manda derisinden surat var adamda. Ahmaklık aynı şeyleri tekrar tekrar yapıp bundan fayda ummaktır der Einstein. Bugüne kadar bu yolu hep denemiş. Oy oranını yüzde 25’i geçmemiş, böyle giderse 20’leri zor bulacak” diye konuştu.

KOCA’DAN KIYAS…

Koordinatör Salih Koca ise, “En düşük performanslı AK Partili bir belediye CHP’li en yüksek performanslı belediyeden daha yüksek oran ve kalitede hizmet veriyor. Yerel yönetimler başkanlığı çalışması kapsamında buradayız. Her yıl belediyelerimizi yerinde ziyaret ediyoruz. Toplantıdan sonra devam edeceğiz ziyaretlerimize. AK yürüyüş belediyelerle başladı. Performans ve mali denge olarak AK Partili belediyemizi kıyasladığımızda en düşük performanslı belediyemizi CHP’li bir belediyeden daha yüksek noktada. Belediyelerimize sahip çıkmaya çalışıyoruz. Belediye başkanlarımızın hukukunu korumaya çalışıyoruz. Belediyelerimizin, partimizin, vatandaşımızın hukukunu korumaya çalışıyoruz. Belediyelerimiz 2019’un lokomotifi olacak. Malum önümüzdeki süreçte ülke üzerinde oynanan oyunları hepimiz görüyoruz. Yıpratılma kampanyaları sürdürülüyor” açıklamasında bulundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
Mobil_Pv1
İLGİLİ HABERLER