SON DAKİKA

Torbalı GÜNCEL
Desktop_Pv11

Sokak hayvanlarını unutmayın

Kavurucu hava sokak hayvanlarının susuz kalmasına neden oluyor. Susuz kalan hayvanların korunması ve gözetilmesi gerektiğini söyleyen Türk Diyanet Vakıf Sen Torbalı Temsilcisi evlerin önüne 1 kapsu konulmasını tavsiye etti.

Sokak hayvanlarını unutmayın
Bu haber 24 Haziran 2016 - 2:09 'de eklendi.
Desktop_Pv8

Kavurucu hava sokak hayvanlarının susuz kalmasına neden oluyor. Susuz kalan hayvanların korunması ve gözetilmesi gerektiğini söyleyen Türk Diyanet Vakıf Sen Torbalı Temsilcisi evlerin önüne 1 kapsu konulmasını tavsiye etti.

TORBALI’DA bunaltıcısıcakhayatıolumsuzetkiliyor. Geçtiğimizgüngölgede 45.3 derecesıcakileTürkiye’nin en sıcakyeriolmaözelliğinesahipTorbalı’dasıcaktaninsanlarkadarhayvanlardaolumsuzetkileniyor. Havanınaşırıderecesıcakolmasınedeniylesubirinkilerininyokolmasısokakhayvanlarınınsusuzkalmasınanedenoluyor. Su içeçekyerbulamayankediveköpeklerçaresizbirşekildesokaklardadolaşıyor.Yurt genelindebirçoilveilçededuyarlıvatandaşlardüzenledikleri ‘1 kapsu’ kampanyalarıilesokakhayvanlarınısusuzluktankurtarıyor. Duyarlıvatandaşlarınevlerininönünekoydukları 1 kapsusıcaktanbunalanhayvanlarailaçgibigeliyor.

YARADILANI SEVERİZ YARADANDAN ÖTÜRÜ
Sıcakhavalarıninsanlarızorladığını, sokakhayvanlarınınisesubulamadığıiçinçaresizkaldığınıifadeedenTürkDiyanetVakıfSenTorbalıİlçeBaşkanıYükselGülübiraçıklamayaparaksokakhayvanlarınasahipçıkılmasıkonusundavatandaşlarıuyardı.SusuzkalanhayvanlarayardımcıolmakiçininsanlarıduyarlıolmayadavetedenYükselGüllü “Bu sıcaklarda sokak hayvanlarını da bir miktar düşünüp, su içebilmeleri için parklara ya da uygun gördüğümüz yerlere taslarla su bırakmamız gerekir. Yaradılanı sev yaradandan ötürü anlayışı ile hareket edersek tüm canlıları sevip korumamız gerektiğini anlarız. Sadece sıcak havalarda değil soğuk havalarda da hayvanları koruyup gözetmemiz lazım. Dinimiz bunu emrediyor” dedi.

HERKES SAHİP ÇIKMALI
Hayvanlara sevgimizi göstermenin en güzel yolu şu sıcak havalarda 1 kap su ve yemek olur diyerek sözlerine devam eden Gülü “Susuz kalan hayvanların korunması için sosyal etkinlikler düzenlemek gerekir. Bu kapsamda yardım kuruluşları ile Belediyenin de bu konuda çalışma yapması gerekir. Şahıs bazında ise herkes kendi bulunduğu bölgede hayvanlara sahip çıksa iyi olur.1 kap su ile hem hayvanları susuzluktan korumuş hem de sevap kazanmış oluruz.”/BuyukTorbali.com – Serkan GÜNBAY

Etiketler :
Mobil_Pv1
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Mobil_Pv1
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER