banner32

banner28

CHP’de kongre gerçekleşti

CHP’de kongre tamamlandı. Torbalı İlçe Başkanı Erol Günaydın’ın ikinci dönemi için aday olduğu kongrede karşısına rakip çıkmadı. Belediye Başkanı Uygur’un divan başkanı olduğu seçimde listelerde önemli isimler yer aldı.

SİYASET 19.12.2019, 16:57 19.12.2019, 17:42
CHP’de kongre gerçekleşti
banner29

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) olağan kurultay süreci kapsamında gerçekleştirilen ilçe kongreleri tüm hızıyla devam ediyor. İzmir’de gün içinde Torbalı’da sandıklar kuruldu. Delegeler seçim heyecanı yaşarken mevcut İlçe Başkanı Erol Günaydın yeniden aday oldu. Tepeköy Mahallesi’ndeki Sultan Düğün Salonu’nda saat 12:00’de başlayan kongrede yeterli çoğunluk sağlandı. CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel, il yöneticilerinin, partililerin yakından takip ettiği kongrede divan başkanlığına oy birliğiyle Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur seçild. Günaydın’ın doğal delegelerle birlikte 416 kişiden 396 tanesinin imzasını alarak aday oldu. Başka bir listenin yarışa dahil olmamasıyla Erol Günaydın’ın hazırladığı liste CHP’nin yeni ilçe yönetim kurulu üyelerini oluşturdu. Toplamda 311oyun kullanıldığı seçimde 5 oy geçersiz sayıldı

AKPINAR’DAN HARARETLİ KONUŞMA

Demokrasi şöleni şeklinde gerçekleşen delege seçimlerinden sonra gerçekleşen kongrede ilk olarak eski CHP İzmir Milletvekili Musa Çam ardından ise CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel açıklamalarda bulundu. AK Parti iktidarının yanlışlarını anlatan deneyimli siyasetçiler, CHP’nin iktidar yolunda emin adımlarla ilerlediğini ifade ederek, kurtuluşun da CHP ile olacağını söyledi. Vekillerin açıklamalarından sonra söz alan eski dönem CHP ilçe başkanlarından Faruk Akpınar önemli ifadeler kullandı. Parti içerisinde aktif rol almayan, parti binasına bir gün olsun uğramayan kişilerin partiyi karıştırmak adına her delege seçimlerinde ortaya çıktığını ifade eden Akpınar, CHP’de online üyeliğe düzenleme getirilmesi gerektiğini kaydetti. Akpınar, “Elbette CHP’ye herkes üye olabilir ama sosyal medya hesaplarından AK Parti’yi övüp, Cumhuriyet Halk Partisi’ni karalayan, belediye başkanını, ilçe başkanlarını karalayıp yerden yere vuran insanların partimizde üye olması bizlerin yüreğini sızlatıyor” ifadelerini kullandı.

UYGUR: GÖNÜLDAŞLARIMA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Son olarak söz alan Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, “Geçtiğimiz iki yıllık kongre sürecinde 3 tane seçim yaşadık.  Cumhurbaşkanlığı, genel seçim ve belediye başkanlığı. Başta ilçe başkanlığımız olmak üzere, yönetimine, kadın ve gençlik kollarına ve partimizin her kademesinde görev alan üye ile gönül bağı olan gönüldaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bu 3 seçimde de partimizin oyu sürekli arttı. Arkadaşlarımı başarılarından dolayı kutluyorum. Özellikle belediye seçimlerinde Torbalı’da görülmemiş bir oy oranıyla seçimi kazandırdıkları için hem partim hem kendi adıma bana bu onuru yaşattığınız için teşekkür ediyorum. Aynı başarının istikrarlı bir şekilde artarak devam etmesini diliyorum” ifadelerine yer verdi. Kongre sonunda ikinci kez CHP İlçe Başkanı unvanına sahip olan Erol Günaydın, “Tüm partililerimize teşekkür ediyorum. Bana büyük onur yaşattılar. Yarın seçim varmış gibi çalışacağız ve partimizin genelde de iktidar olması için gece gündüz mesai sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

CHP YENİ YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

Başkan: Erol Günaydın
Üyeler: Ayhan Kaya, Aydın Yılmaz, Onur Toklu, Ersin Aslan, Ramadan Berber, Serkan Çakır, Cüneyt Akın, Engin Köse, Hüseyin Deveci, Fahrettin Belen, Asım Ekici, Akan Şengül, Fetiye Şengüzel, Gökhan Şapçı, Hüseyin Arslan, Gül Kader Arı

 

İL DELEGELERİ

Erol Günaydın, Ramazan İsmail Uygur, Faruk Akpınar, Ayhan Kaya, İbrahim Özel, Salih Yıldırım, Sefer İpekli, Aydın Sümbül, Halil Gülcü, İsmail Takak, Yağız Çalık, Semih Yanıkbaş, Ramadan Berber, Özgün Ünver, Levent Şenyüz, Onur Toklu, Aydın Yılmaz, Akan Şengül
 

Yorumlar (7)
X 1 yıl önce
Beğenmeyen vatandaşlar, bu söylemlerin hangisi yanlış lütfen yazsınlar. Efe Uygur mu yalan mesela? Kibir siyaseti mi yalan? Sandık basmalar mı yalan? Harika hizmetler (!) mi yalan? Uyanın artık.
X 1 yıl önce
5-)Faruk Akpınar'ın açıklamasına geldi sıra. Lafın ucu bana da dokunuyor kendince ama bilmesi gerek ki partinin üzerine yapışıp kalanlar, rant peşinde koşanlar, seçime kadar ağam paşam çekip seçimden sonra kibrin pençesine düşenler CHP'de kalmaya devam ettikçe kendi adıma diyorum ki ben yokum o işte. Çünkü partiye girdiğimiz zaman biz gençleri, muhalif olan gençleri bu kirli düzen yutacak. Bu bereketli ovada, bu vergi rekortmeni ovada öylesine rant iddiaları dönüyor ki ve pasta öylesine büyük ki bu düzen sürsün istiyorlar ama herkesin hesabından büyük Allah'ın hesabı var. Bir gün gelecek inşAllah ve partiyi ileriye taşıyacak, mütevazi ve Atatürkçü kadrolar gelecek göreve yerelde. Elbet bir gün olacak bunlar.

6-)Online üyelik sistemi demek ha. Fislemenin masum adı sanırım. Biz seçim sürecinde Ayrancılar için 90 dk aktarma hakkı isterken bize tamam, ilk işimiz odur diyenler daha sonra otobüsün içine binip sizin için dolmuşçuların ekmeğiyle mi oynayalım, banane hem dedi mi demedi mi? Ben belediye meclis üyeleriyle yani benim seçtiğim ben yoksam olmayacak olan insanlarla görüşmek, mahallemin sorunlarını dile getirmek istediğimde telefon numarasını veremeyiz denilmedi mi ilgili meclis üyesi kastedilerek? Kapısına gittiğimde geri çevrilmedim mi? Utanın az. Tüm bunlar varken ve bunlara şahit olmuşken sizi bu dozajda eleştirirken milleti susturmak mı istiyorsunuz online üye yaparak? Çünkü sizi eleştirdiğimiz an bizi partinin kapısının önüne atacaksınız, bunu biliyoruz
X 1 yıl önce
Tek tek yazacağım, bunu da şimdiki Sezginci, Canancı, Serra Kadıgilci Y-CHP'ci değil de Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ilkelerine yürekten bağlı yani Atatürkçü bir genç olarak yazacağım.

1-)Seçim heyecanı filan yoktu ortada. Tam anlamıyla baskıcı bir anlayışla demokrasi ambalajına sarılmış bir süreci yaşadık hep birlikte. Belediye Başkanı Beyfendinin sandık bastığı muazzam bir şöleni geride bıraktık. Belediye Başkanı Hazretleri Ayrancılar'a gelip neler yaptığını bir biz bir de Yüce Allah biliyor. Çevirin bir Ayrancılar sakinini anlatsın tüm olanları size.

2-)Sayın Erol Başkan seçilmiş değil atanmış başkandır. Genel Merkez tarafından muhalif görüş istenmediği için seçime tek aday olarak girmiş ve sorgulamaktan bihaber delegeler tarafından seçilmiştir. Ama bu tabloya rağmen 396 delege imzasına rağmen 306 oyla seçilmesi bile anlayana güzel mesajlar veriyor. 90 delege yok ortada yani. Bunu sorgulasın başkan.
X 1 yıl önce
7-)Son olarak temennim olsun. En azından benim için bu seçim tiyatronun ötesine geçmeyecek ama umarım halkımız, Torbalı sakinleri durumu görmüş ve anlamışlardır. Ama önce CHP'de değişime sonra da genelde değişime inanıyoruz ve Allah'ın izniyle başaracağız inşAllah. Efe Uygur rezaletini ulusal medyaya düşürenler, işçileri belediyeden particilik oynayarak çıkaranlar, iki dönem artı ve hali hazırda 9 aylık ustun (!) hizmetleri ortada olan, sandık basan muazzam Başkan İsmail Uygur ve ekibi elbet bir gün Torbalının yakasından düşecek.
X 1 yıl önce
3-)Demokrasi şöleni ha. Tek adaylı bir demokrasi şöleni. Komik gerçekten.

4-)Geldik CHP'nin iktidar yoluna. İmkansız. Tekrar diyorum ki imkansız. Özellikle de Torbalı örneğini mercek altına alıp iktidar yürüyüşünün yerelden başladığı düşüncesini taşıyorsanız Efe Uygur rezaletini, işçilerin seri sekilde belediyeden atılmasını, Ömer Halisdemir'in fotoğrafının kaldırılması hikayesini ve üzerine Cumhurbaşkanına hakaretten soruşturma açılan bir belediye başkanının partiye verdiği zarar ortadayken ve de 5 sene sonra siyasetten silinip gideceği belliyken (bazı seçmenler için yaşayan bir ölü siyasetçi artık İsmail Uygur daha şimdiden) böyleleri iktidara taşımaz sizi. Bakın daha belediyecilik olarak yapmadıklarına değinmedim bile. Bana bugün birisi kalksın İsmail Uygur seçildikten sonra dişe dokunur şunları yaptı diye 5 örnek saysın ne isterse yaparım. Hatta daha da iddialı olsun, bu dönemle beraber 15 sene Torbalı Belediye Başkanı olan efsane (!) İSMAİL UYGUR'un 10 tane dişe dokunur hizmeti oldu mu? Ama işte gittik onu seçtik. Çünkü alternatifsizlik belimizi büktü. Kurban olduğum Atamın partisi dedik ama yanıldık işte. Ama genç birisi olarak uyarıyorum vAllahi de billahi de bu gidiş gidiş değil.
X 1 yıl önce
CUMHURİYET HALK PARTİSİ
İl ve İlçe Kongre takvim süreçleri doğrultusun da ana başlıklar şöyle,
* Yönetim kurulların da birinci ve ikinci derece akrabalar yer almayacak.
* Belediye meclis üyeleri ilçe ve il kongrelerinde yönetim kurulu, disiplin kurulu üyelikleriyle, il-ilçe başkanlığı, il delegeliği ve kurultay delegeliği görevlerine aday olamayacaklar.
Meclis üyeleri bu kurullarda yer almaları için meclis üyeliğinden istifa etmeleri gerekmektedir.
* 14 Aralık - 27 Ocak 2019 tarihleri arası ilçe, 3 Şubat -
2 Mart 2020 tarihleri arasında ise İl kongreleri yapılmış olması gerekiyor.
* % 33 Kadın, % 20 Gençlik Kotası uygulanacak.
* Çok zorunlu ve aksi bir durum olmadığı takdirde Çarşaf liste uygulaması esas olarak hüküm altına alınmıştır.
Mehmet 1 yıl önce
Körler sağırlar birbirini ağırlar belediye çalışanları yönetimde il delegeliğinde
16
hafif yağmur
Namaz Vakti 19 Nisan 2021
İmsak 04:55
Güneş 06:23
Öğle 13:16
İkindi 16:58
Akşam 19:58
Yatsı 21:21
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 33 71
2. Fenerbahçe 34 69
3. Galatasaray 33 65
4. Trabzonspor 34 59
5. Alanyaspor 34 52
6. Gaziantep FK 33 51
7. Hatayspor 33 50
8. Sivasspor 33 50
9. Karagümrük 33 49
10. Göztepe 34 46
11. Antalyaspor 34 42
12. Konyaspor 33 41
13. Rizespor 33 39
14. Malatyaspor 33 37
15. Ankaragücü 33 37
16. Kasımpaşa 34 37
17. Kayserispor 33 34
18. Başakşehir 33 33
19. Erzurumspor 34 31
20. Gençlerbirliği 33 31
21. Denizlispor 33 26
Takımlar O P
1. Giresunspor 31 63
2. Adana Demirspor 31 61
3. Samsunspor 30 58
4. İstanbulspor 31 57
5. Altay 30 54
6. Altınordu 31 53
7. Ankara Keçiörengücü 31 49
8. Tuzlaspor 31 47
9. Ümraniye 30 44
10. Bursaspor 30 43
11. Bandırmaspor 30 39
12. Boluspor 30 35
13. Balıkesirspor 31 35
14. Adanaspor 30 34
15. Menemenspor 31 31
16. Akhisar Bld.Spor 31 26
17. Ankaraspor 30 23
18. Eskişehirspor 31 8
Takımlar O P
1. Man City 32 74
2. M. United 32 66
3. Leicester City 31 56
4. West Ham 32 55
5. Chelsea 31 54
6. Liverpool 31 52
7. Tottenham 32 50
8. Everton 31 49
9. Arsenal 32 46
10. Leeds United 31 45
11. Aston Villa 30 44
12. Wolverhampton 32 41
13. Crystal Palace 31 38
14. Southampton 31 36
15. Newcastle 32 35
16. Brighton 31 33
17. Burnley 32 33
18. Fulham 33 27
19. West Bromwich 31 24
20. Sheffield United 32 14
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 31 70
2. Real Madrid 31 67
3. Barcelona 30 65
4. Sevilla 31 64
5. Villarreal 31 49
6. Real Betis 31 48
7. Real Sociedad 31 47
8. Granada 30 39
9. Levante 31 38
10. Celta de Vigo 31 38
11. Athletic Bilbao 30 37
12. Osasuna 31 37
13. Cádiz 31 36
14. Valencia 31 35
15. Getafe 31 31
16. Deportivo Alaves 31 27
17. Huesca 31 27
18. Real Valladolid 30 27
19. Elche 31 26
20. Eibar 31 23