banner32

banner28

CHP’de kongre gerçekleşti

CHP’de kongre tamamlandı. Torbalı İlçe Başkanı Erol Günaydın’ın ikinci dönemi için aday olduğu kongrede karşısına rakip çıkmadı. Belediye Başkanı Uygur’un divan başkanı olduğu seçimde listelerde önemli isimler yer aldı.

SİYASET 19.12.2019, 16:57 19.12.2019, 17:42
CHP’de kongre gerçekleşti
banner29

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) olağan kurultay süreci kapsamında gerçekleştirilen ilçe kongreleri tüm hızıyla devam ediyor. İzmir’de gün içinde Torbalı’da sandıklar kuruldu. Delegeler seçim heyecanı yaşarken mevcut İlçe Başkanı Erol Günaydın yeniden aday oldu. Tepeköy Mahallesi’ndeki Sultan Düğün Salonu’nda saat 12:00’de başlayan kongrede yeterli çoğunluk sağlandı. CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel, il yöneticilerinin, partililerin yakından takip ettiği kongrede divan başkanlığına oy birliğiyle Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur seçild. Günaydın’ın doğal delegelerle birlikte 416 kişiden 396 tanesinin imzasını alarak aday oldu. Başka bir listenin yarışa dahil olmamasıyla Erol Günaydın’ın hazırladığı liste CHP’nin yeni ilçe yönetim kurulu üyelerini oluşturdu. Toplamda 311oyun kullanıldığı seçimde 5 oy geçersiz sayıldı

AKPINAR’DAN HARARETLİ KONUŞMA

Demokrasi şöleni şeklinde gerçekleşen delege seçimlerinden sonra gerçekleşen kongrede ilk olarak eski CHP İzmir Milletvekili Musa Çam ardından ise CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel açıklamalarda bulundu. AK Parti iktidarının yanlışlarını anlatan deneyimli siyasetçiler, CHP’nin iktidar yolunda emin adımlarla ilerlediğini ifade ederek, kurtuluşun da CHP ile olacağını söyledi. Vekillerin açıklamalarından sonra söz alan eski dönem CHP ilçe başkanlarından Faruk Akpınar önemli ifadeler kullandı. Parti içerisinde aktif rol almayan, parti binasına bir gün olsun uğramayan kişilerin partiyi karıştırmak adına her delege seçimlerinde ortaya çıktığını ifade eden Akpınar, CHP’de online üyeliğe düzenleme getirilmesi gerektiğini kaydetti. Akpınar, “Elbette CHP’ye herkes üye olabilir ama sosyal medya hesaplarından AK Parti’yi övüp, Cumhuriyet Halk Partisi’ni karalayan, belediye başkanını, ilçe başkanlarını karalayıp yerden yere vuran insanların partimizde üye olması bizlerin yüreğini sızlatıyor” ifadelerini kullandı.

UYGUR: GÖNÜLDAŞLARIMA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Son olarak söz alan Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, “Geçtiğimiz iki yıllık kongre sürecinde 3 tane seçim yaşadık.  Cumhurbaşkanlığı, genel seçim ve belediye başkanlığı. Başta ilçe başkanlığımız olmak üzere, yönetimine, kadın ve gençlik kollarına ve partimizin her kademesinde görev alan üye ile gönül bağı olan gönüldaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bu 3 seçimde de partimizin oyu sürekli arttı. Arkadaşlarımı başarılarından dolayı kutluyorum. Özellikle belediye seçimlerinde Torbalı’da görülmemiş bir oy oranıyla seçimi kazandırdıkları için hem partim hem kendi adıma bana bu onuru yaşattığınız için teşekkür ediyorum. Aynı başarının istikrarlı bir şekilde artarak devam etmesini diliyorum” ifadelerine yer verdi. Kongre sonunda ikinci kez CHP İlçe Başkanı unvanına sahip olan Erol Günaydın, “Tüm partililerimize teşekkür ediyorum. Bana büyük onur yaşattılar. Yarın seçim varmış gibi çalışacağız ve partimizin genelde de iktidar olması için gece gündüz mesai sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

CHP YENİ YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

Başkan: Erol Günaydın
Üyeler: Ayhan Kaya, Aydın Yılmaz, Onur Toklu, Ersin Aslan, Ramadan Berber, Serkan Çakır, Cüneyt Akın, Engin Köse, Hüseyin Deveci, Fahrettin Belen, Asım Ekici, Akan Şengül, Fetiye Şengüzel, Gökhan Şapçı, Hüseyin Arslan, Gül Kader Arı

 

İL DELEGELERİ

Erol Günaydın, Ramazan İsmail Uygur, Faruk Akpınar, Ayhan Kaya, İbrahim Özel, Salih Yıldırım, Sefer İpekli, Aydın Sümbül, Halil Gülcü, İsmail Takak, Yağız Çalık, Semih Yanıkbaş, Ramadan Berber, Özgün Ünver, Levent Şenyüz, Onur Toklu, Aydın Yılmaz, Akan Şengül
 

Yorumlar (7)
X 8 ay önce
Beğenmeyen vatandaşlar, bu söylemlerin hangisi yanlış lütfen yazsınlar. Efe Uygur mu yalan mesela? Kibir siyaseti mi yalan? Sandık basmalar mı yalan? Harika hizmetler (!) mi yalan? Uyanın artık.
X 8 ay önce
5-)Faruk Akpınar'ın açıklamasına geldi sıra. Lafın ucu bana da dokunuyor kendince ama bilmesi gerek ki partinin üzerine yapışıp kalanlar, rant peşinde koşanlar, seçime kadar ağam paşam çekip seçimden sonra kibrin pençesine düşenler CHP'de kalmaya devam ettikçe kendi adıma diyorum ki ben yokum o işte. Çünkü partiye girdiğimiz zaman biz gençleri, muhalif olan gençleri bu kirli düzen yutacak. Bu bereketli ovada, bu vergi rekortmeni ovada öylesine rant iddiaları dönüyor ki ve pasta öylesine büyük ki bu düzen sürsün istiyorlar ama herkesin hesabından büyük Allah'ın hesabı var. Bir gün gelecek inşAllah ve partiyi ileriye taşıyacak, mütevazi ve Atatürkçü kadrolar gelecek göreve yerelde. Elbet bir gün olacak bunlar.

6-)Online üyelik sistemi demek ha. Fislemenin masum adı sanırım. Biz seçim sürecinde Ayrancılar için 90 dk aktarma hakkı isterken bize tamam, ilk işimiz odur diyenler daha sonra otobüsün içine binip sizin için dolmuşçuların ekmeğiyle mi oynayalım, banane hem dedi mi demedi mi? Ben belediye meclis üyeleriyle yani benim seçtiğim ben yoksam olmayacak olan insanlarla görüşmek, mahallemin sorunlarını dile getirmek istediğimde telefon numarasını veremeyiz denilmedi mi ilgili meclis üyesi kastedilerek? Kapısına gittiğimde geri çevrilmedim mi? Utanın az. Tüm bunlar varken ve bunlara şahit olmuşken sizi bu dozajda eleştirirken milleti susturmak mı istiyorsunuz online üye yaparak? Çünkü sizi eleştirdiğimiz an bizi partinin kapısının önüne atacaksınız, bunu biliyoruz
X 8 ay önce
Tek tek yazacağım, bunu da şimdiki Sezginci, Canancı, Serra Kadıgilci Y-CHP'ci değil de Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ilkelerine yürekten bağlı yani Atatürkçü bir genç olarak yazacağım.

1-)Seçim heyecanı filan yoktu ortada. Tam anlamıyla baskıcı bir anlayışla demokrasi ambalajına sarılmış bir süreci yaşadık hep birlikte. Belediye Başkanı Beyfendinin sandık bastığı muazzam bir şöleni geride bıraktık. Belediye Başkanı Hazretleri Ayrancılar'a gelip neler yaptığını bir biz bir de Yüce Allah biliyor. Çevirin bir Ayrancılar sakinini anlatsın tüm olanları size.

2-)Sayın Erol Başkan seçilmiş değil atanmış başkandır. Genel Merkez tarafından muhalif görüş istenmediği için seçime tek aday olarak girmiş ve sorgulamaktan bihaber delegeler tarafından seçilmiştir. Ama bu tabloya rağmen 396 delege imzasına rağmen 306 oyla seçilmesi bile anlayana güzel mesajlar veriyor. 90 delege yok ortada yani. Bunu sorgulasın başkan.
X 8 ay önce
7-)Son olarak temennim olsun. En azından benim için bu seçim tiyatronun ötesine geçmeyecek ama umarım halkımız, Torbalı sakinleri durumu görmüş ve anlamışlardır. Ama önce CHP'de değişime sonra da genelde değişime inanıyoruz ve Allah'ın izniyle başaracağız inşAllah. Efe Uygur rezaletini ulusal medyaya düşürenler, işçileri belediyeden particilik oynayarak çıkaranlar, iki dönem artı ve hali hazırda 9 aylık ustun (!) hizmetleri ortada olan, sandık basan muazzam Başkan İsmail Uygur ve ekibi elbet bir gün Torbalının yakasından düşecek.
X 8 ay önce
3-)Demokrasi şöleni ha. Tek adaylı bir demokrasi şöleni. Komik gerçekten.

4-)Geldik CHP'nin iktidar yoluna. İmkansız. Tekrar diyorum ki imkansız. Özellikle de Torbalı örneğini mercek altına alıp iktidar yürüyüşünün yerelden başladığı düşüncesini taşıyorsanız Efe Uygur rezaletini, işçilerin seri sekilde belediyeden atılmasını, Ömer Halisdemir'in fotoğrafının kaldırılması hikayesini ve üzerine Cumhurbaşkanına hakaretten soruşturma açılan bir belediye başkanının partiye verdiği zarar ortadayken ve de 5 sene sonra siyasetten silinip gideceği belliyken (bazı seçmenler için yaşayan bir ölü siyasetçi artık İsmail Uygur daha şimdiden) böyleleri iktidara taşımaz sizi. Bakın daha belediyecilik olarak yapmadıklarına değinmedim bile. Bana bugün birisi kalksın İsmail Uygur seçildikten sonra dişe dokunur şunları yaptı diye 5 örnek saysın ne isterse yaparım. Hatta daha da iddialı olsun, bu dönemle beraber 15 sene Torbalı Belediye Başkanı olan efsane (!) İSMAİL UYGUR'un 10 tane dişe dokunur hizmeti oldu mu? Ama işte gittik onu seçtik. Çünkü alternatifsizlik belimizi büktü. Kurban olduğum Atamın partisi dedik ama yanıldık işte. Ama genç birisi olarak uyarıyorum vAllahi de billahi de bu gidiş gidiş değil.
X 8 ay önce
CUMHURİYET HALK PARTİSİ
İl ve İlçe Kongre takvim süreçleri doğrultusun da ana başlıklar şöyle,
* Yönetim kurulların da birinci ve ikinci derece akrabalar yer almayacak.
* Belediye meclis üyeleri ilçe ve il kongrelerinde yönetim kurulu, disiplin kurulu üyelikleriyle, il-ilçe başkanlığı, il delegeliği ve kurultay delegeliği görevlerine aday olamayacaklar.
Meclis üyeleri bu kurullarda yer almaları için meclis üyeliğinden istifa etmeleri gerekmektedir.
* 14 Aralık - 27 Ocak 2019 tarihleri arası ilçe, 3 Şubat -
2 Mart 2020 tarihleri arasında ise İl kongreleri yapılmış olması gerekiyor.
* % 33 Kadın, % 20 Gençlik Kotası uygulanacak.
* Çok zorunlu ve aksi bir durum olmadığı takdirde Çarşaf liste uygulaması esas olarak hüküm altına alınmıştır.
Mehmet 8 ay önce
Körler sağırlar birbirini ağırlar belediye çalışanları yönetimde il delegeliğinde
22
açık
Namaz Vakti 05 Ağustos 2020
İmsak 04:34
Güneş 06:10
Öğle 13:22
İkindi 17:12
Akşam 20:25
Yatsı 21:54
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 34 69
2. Trabzonspor 34 65
3. Beşiktaş 34 62
4. Sivasspor 34 60
5. Alanyaspor 34 57
6. Galatasaray 34 56
7. Fenerbahçe 34 53
8. Gaziantep FK 34 46
9. Antalyaspor 34 45
10. Kasımpaşa 34 43
11. Göztepe 34 42
12. Gençlerbirliği 34 36
13. Konyaspor 34 36
14. Denizlispor 34 35
15. Çaykur Rizespor 34 35
16. Malatyaspor 34 32
17. Kayserispor 34 32
18. Ankaragücü 34 32
Takımlar O P
1. Hatayspor 34 66
2. Erzurum BB 34 62
3. Adana Demirspor 34 61
4. Akhisar Bld.Spor 34 57
5. Fatih Karagümrük 34 56
6. Bursaspor 34 56
7. Altay 34 54
8. Keçiörengücü 34 50
9. Menemen Belediyespor 34 44
10. Giresunspor 34 44
11. Ümraniye 34 44
12. İstanbulspor 34 40
13. Balıkesirspor 34 38
14. Altınordu 34 37
15. Boluspor 34 33
16. Osmanlıspor 34 30
17. Adanaspor 34 21
18. Eskişehirspor 34 12
Takımlar O P
1. Liverpool 38 99
2. Man City 38 81
3. M. United 38 66
4. Chelsea 38 66
5. Leicester City 38 62
6. Tottenham 38 59
7. Wolverhampton 38 59
8. Arsenal 38 56
9. Sheffield United 38 54
10. Burnley 38 54
11. Southampton 38 52
12. Everton 38 49
13. Newcastle 38 44
14. Crystal Palace 38 43
15. Brighton 38 41
16. West Ham 38 39
17. Aston Villa 38 35
18. Bournemouth 38 34
19. Watford 38 34
20. Norwich City 38 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 87
2. Barcelona 38 82
3. Atletico Madrid 38 70
4. Sevilla 38 70
5. Villarreal 38 60
6. Real Sociedad 38 56
7. Granada 38 56
8. Getafe 38 54
9. Valencia 38 53
10. Osasuna 38 52
11. Athletic Bilbao 38 51
12. Levante 38 49
13. Real Valladolid 38 42
14. Eibar 38 42
15. Real Betis 38 41
16. Deportivo Alaves 38 39
17. Celta de Vigo 38 37
18. Leganés 38 36
19. Mallorca 38 33
20. Espanyol 38 25