SON DAKİKA

Torbalı GÜNCEL
Desktop_Pv11

Pancar dosyasında 2. Perde

Yarın Torbalı Belediyesi tarafından satışa çıkacak olan 80 dönümlük arazi ile hak sahibi olduklarını ifade eden Doru A.Ş yetkilileri yapmış oldukları açıklamalar ile gündemi etkisi altına aldı. Açıklamalarında özetle bu yanlıştan dönülmesi gerektiğini aksi takdirde yarın büyük zararların meydana geleceğini belirtti.

Pancar dosyasında 2. Perde
Bu haber 25 Aralık 2017 - 15:31 'de eklendi.
Desktop_Pv8

Pancar Mahallesinde, Torbalı Belediyesi tarafından satışa çıkan arazi hakkında ilginç iddialar ortaya atılmaya devam ediyor. Önceki yıllarda mülga Pancar Belediyesi tarafından ihale ile Doru Çelik İnşaat Anonim Şirketi kazanmıştı. Bugün Torbalı Belediyesi aynı bölgeyi ihale sonucu kararlılıkla satmak istiyor. Daha önce araziyi ihale ile kazanmış olan firma yetkilileri, duruma tepki göstererek Torbalı Güncel Haber Portalı’na özel açıklamalarda bulunmuştu. Bugün Doru AŞ Basın Sözcüsü Burak Kuter, “Önceki yıollarda Pancar Belediyesi ile yaptığımız sözleşme neticesinde ihalede yüzde 20’lik bir oran vermiştik. O günün şartlarında bölge Organize Sanayi Bölgesi değildi. Otoban inişi yoktu ve İZBAN hattı gündemde dahi değildi. Kısacası insanların ulaşmakta zorluk çekeceği ulaşım bölgesiydi. Nihayetinde bugün bölge organize sanayisi var. Otoban inişi çalışmaları ve ulaşımda kolaylık sağlayacak olan İZBAN hattı bulunuyor. Bizim niyetimiz üzüm yemek bağcıyı dövmek değil. Bizler yapıcıyız. Bugün bizimle masaya otursalar, Yüzde 20 değil, yüzde 30’luk teklife sıcak bakarız. Yüzde 30’luk bir oran 450 daire yapar. Daire başı 200 bin TL olsa belediyenin kasasına 22 milyon TL değil, 90 milyon TL girer” dedi.

Doru A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Burak Kuter’in açıklamalarından satır başları…

OLAY MAHKEMELİK DURUMDADIR

Torbalı Belediyesinin 26 Aralık Salı günü ihale yolu ile satışa çıkardığı taşınmazlar ile ilgili artık herkesin malumu olduğu üzere şirketimiz DORU ÇELİK A.Ş. taraftır, hak sahibidir. Ve bununla ilgili  daha fazla zarar görmemek adına, 2017 Eylül ayında Torbalı 2.Sulh Hukuk mahkemesinde 2017/180 dosya numarasıyla tarafımızdan haklarımızın korunması amacıyla dava açılmıştır.

BU ARAZİ BATAN GEMİNİN MALI DEĞİL

Torbalı Belediyesi tüm bu belgelere, bilgilere ve mahkeme sürecine rağmen taşınmazların bir an önce satışında direnmektedir. Torbalı Belediye Başkanlığı akıl tutulması yaşamaktadır. Akıl tutulması, akıl ve mantığın işlevini kaybetmesidir. Taşınmazların  ‘’batan geminin malları’’ gibi satılma heyecanı Torbalı Belediyesinin benliğini ele geçirmiş ve kamu malının mahvına sebep olacak bir adım atmış olmalarına rağmen, bu ihtiras gözlerinin önündeki hakikatleri görmelerini engellemektedir. Bu hakikat bu taşınmazlarla ilgili şirketimizin arasındaki hukuki bağdır. Şirketimiz Doru A.Ş. ile Torbalı Belediyesi arasında ticari bir nikah bulunmaktadır, Bu sebeple partnerimize , mahkeme kararını edebiyle beklemesini şiddetle tavsiye ediyoruz.

Bizleri 2 temel konu derinden yaralamaktadır. Birincisi ,bu bir modern gasptır,ticari hak gaspı. Bahsi geçen taşınmazlarla ilgili bir taraf olan Doru A.Ş. nin hak ve hukukunun hiçe sayılarak , mahkemenin kararını beklemeden alel acele satış yapılması.

İkincisi ise daha vahim olan, değerli bir kamu malı olan bu taşınmazların gerçek sahibi olan Torbalı ve İzmir halkının rıza göstermemesine rağmen, milletin iradesi yok sayılarak, değerinin çok altında işportada batan geminin mallarını satar gibi  üçe beşe  bakmadan satılmak istenmesidir.

Torbalı Belediyesi bu davranışıyla Torbalı ve İzmir halkına karşı gaflet, dalalet ve hiyanet içindedir.

Yarınlarını düşünmeden Satış Kararına onay veren, Torbalı Belediyesi değerli meclis üyelerine de; şirketimizin açtığı ve açacağı davalar neticesinde , meydana gelebilecek KAMU ZARARLARININ BEDELİNİ hem itibarlarıyla hem de keseleriyle ödemek zorunda kalabileceklerini hassaten hatırlatmak isteriz.

İhaleye katılacak yatırımcı firmaların da tüm bu hususları iyi analiz ederek kararlarını değerlendirmelerini, taşınmazların satın alınması halinde ise tarafımızdan tapu iptal davaları açılabileceği hususunun da ayrıca değerlendirilmesi icap ettiğini bilmelerini isteriz.

Siz basın mensupları vesilesiyle değerli kamuoyunun bilgilerine saygılarımla arz ederim.

İşte o mahkeme dosyası

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
Mobil_Pv1
İLGİLİ HABERLER