SON DAKİKA

Torbalı GÜNCEL
Desktop_Pv11

Öğretmenler işçilerin haklarını savundu

Eğitim Sen Torbalı Temsilciliği, belediye meydanında 1 Mayıs kutlaması ve basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklamasına SES ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği de katılarak destek verdi.

Öğretmenler işçilerin haklarını savundu
Bu haber 01 Mayıs 2019 - 12:44 'de eklendi.
Desktop_Pv8

Eğitim Sen Torbalı Temsilciliği, belediye meydanında 1 Mayıs kutlaması ve basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklamasına CHP, SES ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği de katılarak destek verdi. Meydanda toplanan yüzlerce kişi, Yaşasın 1 Mayıs sloganları attı. Sendika temsilcisi Nuri Önder, basın açıklamasında kıdem tazminatı ve bireysel emeklilik fonu düzenlemelerine karşı çıktı. Basın açıklamasının ardından meydanda halay çeken kitle, daha sonra toplu halde Gündoğdu Meydanına geçti.

Sendika Temsilcisi Nuri Önder yaptığı açıklamasında

Değerli basın emekçileri; Şu gerçeğin bir kere daha altını çizmek isteriz ki 1 Mayıs herhangi bir miting değildir. 1 Mayıs dünyanın her tarafında, beş kıtada yüzlerce ülkede kutlanan, işçi sınıfının uluslararası birlik, mücadele ve dayanışma günüdür. 1 Mayıs, yılın 365 günü ezilen, horlanan, yok sayılan milyonların kendilerini ifade ettiği, taleplerini, tepkilerini dile getirdiği bir gündür. Ve dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de işçilerin ve emekçilerin, bu günü kentin en merkezi meydanlarında coşkuyla kutlama hakkı vardır.

“ EKONOMİK KRİZİN FATURASINI SORUMLULARI ÖDESİN

“Bizim memleket dediğimiz, küçük bir azınlık için değil, bir avuç patron ve yandaş sermaye için değil, halkın emekçi çoğunluğu için yaşanabilir bir memlekettir. Biz memleket isteriz, ekonomik krizin faturasını krizin sorumluları ödesin. Bizim memleket dediğimiz, ölümüne çalıştırıldığımız işyerleri, açlık ve yoksulluk sınırının altında ücretler, taşeron köleliği, güvencesizlik değildir. Biz memleket isteriz, çalışırken ölmeyelim, insanca yaşayabilelim.”

1 MAYIS’I EN COŞKULU ŞEKİLDE KUTLAMAK İSTİYORUZ

“Yıllardır ceplerini doldururken sırtımızdan elde ettikleri nimetleri kimseyle paylaşmayanların, “hep bana” diyenlerin, işimize, aşımıza, haklarımıza el uzatanların çiftliği değildir memleket. Biz memleket isteriz, adalet olsun, zam-zulüm-işsizlik son bulsun. 1 Mayıs Birlik Mücadele ve Dayanışma günümüzü taleplerimizle, rengârenk bayraklarımızla, türkülerimizle, halaylarımızla, karanfillerimizle tek yürek olarak, en kitlesel ve en coşkulu biçimde kutlamak istiyoruz. Bizler, bu ülkenin tüm değerlerini ve güzelliklerini yaratanlarız; bizler yaşamı var edenleriz; bizler bugün baskıcı ve akıldışı bir rejimin harap ettiği memleketimizi ve demokrasiyi yeniden kuracak olan emekçileriz. Emperyalist kapitalist sistemin, faşizmin ve her türden gericiliğin, savaşlarla, ekonomik krizlerle, ekolojik felaketlerle yıkıma sürüklediği dünyayı, savaşsız ve sömürüsüz bir dünyaya dönüştürecek olan bizleriz. Baharın en güzelini örgütleyecek olan, baskıyı yıkıp hürriyeti kuracak olan, demokrasiye gerçek anlamını kazandıracak olan, mutlu bir hayatı filizlendirecek olan milyonlar 1 Mayıs meydanlarında buluşacak. “ BİZ HALKIZ “Evet; biz çoğuz, çoğunluğuz, milyonlarız, halkız! Türkiye’nin dört bir yanından bir kez daha göstereceğiz ki haramilerin saltanatına son verecek olan biziz! Emeğin ve alın terinin baharını örgütleyecek olan mücadelemizle, işçi sınıfının ve emekçi halklarımızın birliğinden gelen gücümüzle, dayanışma ruhumuzla; ekmek, gül ve hürriyet günlerine olan inancımızla, HAYDİ 1 MAYIS’A!”

 

Mobil_Pv1
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Mobil_Pv1
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER