banner28

Torbalı'da da bu yasaklara uymayana ceza

İzmir Valiliği koronavirüs tedbirleri kapsamında önemli bir kararın altına imza attı.

GÜNDEM 05.04.2020, 10:46
Torbalı'da da bu yasaklara uymayana ceza
banner29

İzmir Valiliği koronavirüs tedbirleri kapsamında önemli bir kararın altına imza attı. İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi ile Umumi Hıfzısıhha Kanununun 27’nci ve 72’nci maddesi kapsamında ek tedbirler alındı.
İzmir Valiliği’nden yapılan açıklamada vatandaşların sosyal mesafe gözetmeden toplu olarak yürümelerine izin verilmeyeceği, yan yana yürüyen vatandaşların yine sosyal mesafe gözetilerek yürümelerine dikkat çekileceği bildirildi.
Valilikten yapılan açıklama şu ifadelere yer verildi:
“İlimizde pazar yeri, market ve toplu olarak çalışılan işyerlerine vatandaşlarımız ve çalışanlar maske ile gireceklerdir. Maske takma zorunluluğu pazarlarda satıcılar için de geçerli olacaktır. İlimizde meydanlarda sokak ve caddelerde? vatandaşların sosyal mesafeyi gözetmeden toplu olarak yürümelerine veya bulunmalarına izin verilmeyecek, yan yana yürüyen vatandaşlarımızın ise yine sosyal mesafeyi gözeterek yürümelerine dikkat çekilecektir. Yukarıda belirtilen tedbirlere uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282 inci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılacak, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunu’nun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemler başlatılacaktır”

Yorumlar (2)
Gerçek 2 ay önce
Ayrancılar'ın bundan haberi vardır umarım. Çünkü daha geçen gün millet bankamatik yanında 6lı duruyordu, dükkanların önünde de yine bu kadar kalabalık var. Jandarma hangisine yersin, birini uyarıp diğerlerine yetişmeye çalışıyor ancak yeterli olmuyor. Jandarma gidince yeniden toplanıyor o kalabalık. (Sanayi, Sanayi yanındaki Basket Sahası, Bankamatik Onu vs)
Hüdai Kayhan 2 ay önce
İzmirde hifsiziha hastanesini kaldırın yok edin şimdi hifsiziha kanuna göre diye ceza uygulayın ilk önce bu yerleri yeniden kurun doktor sağlık elemanı yetiştirin sonra yasak koyun vatandaş olarak biz nereye kadar evde orurabiliriz geçimimizi nasıl sağlayacağız yasaklarla değil dir çözüm sağlıkta bilinçli ve tarımda destekleme olur ise herşeyi yeneriz
23°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 30 Mayıs 2020
İmsak 03:57
Güneş 05:43
Öğle 13:14
İkindi 17:07
Akşam 20:35
Yatsı 22:13
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P