banner28

Koronavirüs gölgesinde alışveriş

Torbalı’da, koronavirüse karşı alınan önlemlere rağmen, belirli günlerde kurulan semt pazarları dolup, taşıyor. Maske ve eldiven takarak önlem alanlar ise sosyal mesafenin korunamaması nedeniyle tedirgin olduklarını söyledi.

GÜNDEM 30.03.2020, 09:56 30.03.2020, 11:59
Koronavirüs gölgesinde alışveriş
banner29

Çin'de ortaya çıkan koronavirüs, küresel bir salgına dönüştü. Ülkemizde de salgının yayılmaması için üst üste yeni önlemler alınıyor. Ancak gıda ihtiyacını karşılamak zorunda olan vatandaşlar, özellikle marketlere ve mahallelerde kurulan pazar yerlerine gidiyor. Marketler, müşterilerini teker teker alabilme imkanına sahipken, aynı sistemi pazar yerlerinde uygulama imkanı olmuyor. Bu nedenle yüzlerce kişinin aynı anda girdiği, sosyal mesafenin korunamadığı pazar yerleri, alışveriş yapmak zorunda olanları tedirgin ediyor. Torbalı’da Salı, Çarşamba, Perşembe ve pazar günleri kurulan pazara da binlerce insan geliyor. Aynı anda alışveriş yapmak zorunda kalan vatandaşlar, koronavirüsten korunmak için eldiven ve maske takıyor. Ancak sosyal mesafeyi koruma imkanının bulunmadığı pazarlara gelen vatandaşlar, tedirgin olduklarını söylüyor.

AÇIKTAN SATILAN ÜRÜNLERE VURGU

Yüzlerce kişinin aynı anda alışveriş yaptığı pazarda salgından korunmak için eldiven ve maske takarak alışveriş yapan Ayşe Şen, "Pazarlar da tehlikeli ama yapabileceğimiz bir şey yok. Pazara çıkmamız gerekiyor. Günlük ihtiyacımızı karşılamamız gerekiyor. Pazar yerinde peynir, zeytin gibi bazı ürünlerin açıkta satıldığını görüyoruz. Bunun önleminin alınması gerekiyor. Açık ürünlerin üzerinin kapatılması gerekiyor" dedi.

Yorumlar (0)
21°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Namaz Vakti 30 Mayıs 2020
İmsak 03:57
Güneş 05:43
Öğle 13:14
İkindi 17:07
Akşam 20:35
Yatsı 22:13
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P