banner28

Kira gelirlerini inşaatta kullanamıyorlar

Ayrancılar Mahallesi’nde tasarımı, mimarisi ile İzmir'in en farklı camilerinden bir tanesi olan Siteler Bilal-i Habeşi Camisinin zemin katındaki kültür merkezi ve dersliklerin inşaatı, kiraya verilen dükkanların gelirinin inşaat için kullanılmaması nedeniyle yarım kaldı

GÜNDEM 30.03.2020, 12:09 30.03.2020, 14:04
Kira gelirlerini inşaatta kullanamıyorlar
banner29

Cami inşaatları hayırseverler tarafından yapılan yardımlarla bitiriliyor. Cuma namazlarında hutbeden yapılan anonslarla devam eden cami inşaatlarının eksiklikleri gideriliyor.  Belediyelerin ve ilgili kurumların destekleri ile yapılan camilerin inşaatları ödenek gelmemesi halinde atıl durumda bekliyor.  Ayrancılar Mahallesi’nde de Ayrancılar Siteler Camii Yaptırma, Yaşatma Eğitim Kültür Derneği Başkanı Cemal Çelik'in çalışmaları neticesinde Bilal-i Habeşi Camisinin inşaatı bir yıl önce bitirildi. Siteler Bilal-i Habeşi Camisinin zemin katındaki dükkanların bir kısmı kiraya verilirken diğer bölümlerin inşaat çalışmaları durdu.

DÜKKAN VE KÜLTÜR MERKEZİNİN İNŞATI YARIM KALDI

Ayrancılar Mahallesi’ndeki Siteler Bilal-i Habeşi Camisinin inşaatı bir yıl önce tamamlanarak hizmete açıldı. Camide bin kişi içeride namaz kılabiliyor. Havanın güzel olması durumunda ise açık alanla birlikte toplamda 2 bin kişi ibadet edebiliyor. Siteler Bilal-i Habeşi Camisinin zemin katına diğer camilerden farklı olarak 2 kapalı pasaj, dışarıda 5 dükkan, 500 metre kültür merkezi yer alıyor. Caminin altındaki dükkanların bir kısmının inşaatı bitirilerek kiraya verilmeye başlanırken arka tarafta kalan dükkan, derslik ve kültür merkezinin kullanıma açılamadı. Kiraya verilen dükkanların gelirleri yapılması planlanan kültür merkezi ve arka bölmedeki derslikler atıl durumda kaderine terk edildi.

Yorumlar (0)
19°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 01 Haziran 2020
İmsak 03:56
Güneş 05:42
Öğle 13:14
İkindi 17:08
Akşam 20:36
Yatsı 22:15
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P