SON DAKİKA

Torbalı GÜNCEL
Desktop_Pv11

Eğitim çalıştayı sona erdi

Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyon Belgesi Işığında Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim sorunları ve çözüm önerileri çalıştayı düzenledi

Eğitim çalıştayı sona erdi
Bu haber 14 Ocak 2019 - 13:51 'de eklendi.
Desktop_Pv8

 Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyon Belgesi Işığında Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim sorunları ve çözüm önerileri çalıştayı düzenledi. 12-13 ocak günleri Torbalı metropolis otelde düzenlenen çalıştaya; Çeşme, Seferihisar, Bayraklı, Bornova , Karşıyaka, Çiğli,  Aliağa, Konak,  Tire ve Ödemiş olmak üzere 9 ilçenin kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ,STK temsilcileri  , öğretmenler olmak üzere 123 kişi katılım sağladı. Çalıştayda, 10 ar kişilik gruplar, 11 ayrı masada toplanarak 2023 Eğitim Vizyon Belgesinde bulunan;

1-Okuma kültürü ve erken çocukluk

2-Taşımalı eğitime alternatif yaklaşımlar

3-Hayat boyu öğrenme ve mesleki eğitim

4-Meslek liseleri ve iş güvenliği

5-Din öğretimi

6-Yabancı dil eğitimi ve ortaöğretim

7-Okul yöneticiliği rehberlik ve denetim, Hizmetiçi eğitim, kurumsal hafıza

8-Ulusal ve uluslararası projeler

9-Rehberlik kariyer ve yönlendirme

10-Özel öğretim kurumları

11- Dezavantajlı grupların eğitimi ve özel eğitim uygulamaları değerlendirildi.

NİTELİKLİ BİREYLER YETİŞTİRMEK AMAÇ

12.01.2019 cumartesi günü saat 09.00 da başlayan çalıştayın açılış konuşmasını yapan Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun, “Eğitim, çok boyutlu bir sistem bütünüdür. Temelini milli ve manevi değerlerden alan, geleceğe köprü kuran, eğitimin ana öğesi insandır. Eğitimde ve bilimde sadece ülkemizde değil, tüm dünyada inanılmaz gelişmeler yaşanmakta artan bir şekilde de yaşanmaya devam edecektir. Eğitim artık öğrenme odaklı değil, yönlendirme odaklı olacaktır. Yapay zekâyla birlikte eğitimde tüm roller değişecek. Okul, öğretmen, veli, ders, müfredat, not, sınav, ödev, tez, patent, Ar-Ge, Akademik unvanlar eğitim ve bilim adına aklınıza ne geliyorsa hemen her şeyin yeni ve farklı bir misyonu olacak. 2023 Eğitim Vizyon Belgesinin temel amacı; çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış, bilime sevdalı, kültürüne meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirmektir.

TOSUN’DAN TEŞEKKÜR

2023 Eğitim vizyonu, eğitim ve öğretimin stratejik bir yol haritasıdır. Dolayısı ile siz değerli katılımcılarımızın alacağı her bir karar büyük önem arz etmektedir.2023 Eğitim Vizyonu, Eğitim sorunları ve çözüm önerileri çalış tayımız ile Bakanlığımızın belirlediği 3 yıllık vizyon belgesinin hedeflerinin gerçekleşmesine ve İlçemizin eğitimine katkı sağlayacak aynı zamanda Torbalı İlçe Milli Eğitim müdürlüğünün stratejileri belirlenecektir. Tüm katılımcı arkadaşlara çalışmalarında başarılar diler katılımlarından dolayı teşekkür ederim” dedi.

İL MÜDÜRÜ KATILDI

13.01.2019 Pazar günü saat 09.00 da başlayan çalıştaya katılan İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahş, “Değerli arkadaşlar Emek verdiniz emeklerinizin zayi olmayacağını temin ederim, sizlerin bu çalışmalarını bizler toplayacak ve il müdürleri toplantısında sayın bakanımıza ileteceğiz. Bizler insan yetiştiriyoruz, geleceği şekillendiriyoruz,2023 eğitim vizyonunun olmazsa olmazı heyecan. Çünkü heyecanını kaybeden durur durduğu zaman düşer niçin duran su kokar, duran çürürür. Biz hiçbir zaman durmayacağız biz hem yürüyecek hem koşacağız. Dünyada müthiş bir değişim var değerli arkadaşlar Sayın bakanımızın söylediği gibi 2040’larda nasıl bir eğitim olacağını hayal bile edemiyoruz.” dedi.

Mobil_Pv1
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Mobil_Pv1
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER