SON DAKİKA

Torbalı GÜNCEL
Desktop_Pv11

Kılıçdaroğlu Egedesonsöz’e konuştu!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye’nin erken seçime ihtiyacı olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu, “Hemen, hiç zaman kaybetmeden bir seçim olması lazım” dedi. Kılıçdaroğlu Ege ve İzmir’e referandum mesajı gönderdi.

Kılıçdaroğlu Egedesonsöz’e konuştu!
Bu haber 21 Ocak 2017 - 4:27 'de eklendi.
Desktop_Pv8

EGEDESONSÖZ – Anayasa değişikliği görüşmelerinin devam ettiği TBMM’de yoğun çalışma temposu nedeniyle yorgun düşen milletvekilleri maddelerle ilgili değerlendirmelerini sürdürüyor. AK Parti, CHP, MHP ve HDP milletvekilleri oylamalarda geç saatlere kadar söz alırken partiler yapılan değişikliklerle ilgili görüşlerini ortaya koyuyor.

Yoğun çalışma temposu içinde bir yandan milletvekilleriyle bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu diğer yandan değişiklik yapılan 18 maddeye de yakından izliyor.

TBMM’deki makam odasında Egedesonsöz’e referandum ve anayasa değişikliği konularında değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu, Genel Yayın Yönetmeni Fatih Yapar’a yaptığı açıklamada Türkiye’nin yeniden bir erken seçime gitmesi gerektiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu, “Bir erken seçime Türkiye’nin ihtiyacı var. Çünkü Türkiye yönetilemiyor. Hemen, hiç zaman kaybetmeden bir seçim olması lazım. Gidin İzmir’de sokaktaki beş, on vatandaşa sorun. Onlardan beş tane bakan ismi saymalarını isteyin, sayamazlar. Türkiye’nin hangi sorununu çözdüler ki bilinsinler. Kimse bakanları bile tanımıyor.Tam tersine sorunlara yenilerini eklediler. Türkiye’nin süratle yeni bir seçime ve hükümete ihtiyacı var. Seçim tüm bu sorunları çözer. Daha dirayetli, çözüm üreten bir partiye acilen ihtiyaç var. Teröre teslim edilen, dış politikada felaketi yaşayan, ekonomide nereye gittiği bilinmeyen bir Türkiye var. Her alanda ciddi bir boşluk var. Bakana göre milli eğitim politikası değişiyor. Böyle şey olur mu? Adını niye milli koyuyorsunuz? Çağdaş eğitim sistemlerinin araştırılması, ona göre programlar hazırlanması gerekiyor. İktidar ve muhalefet milli kavramında bir araya gelir. Ne yazık ki bunlar yok” dedi.

fsttt

ÖZELLİKLE YAPIYORLAR
Anayasa değişikliği görüşmeleri ve referandum sürecinde MHP ile karşı karşıya gelen CHP’nin siyasi pozisyonu hakkında da değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu, kritik süreçte algı operasyonlarının yapılmaya çalışıldığını söyledi. HDP ile birlikte olmadıklarının altını çizen Kılıçdaroğlu, “İktidar HDP ile CHP’yi yan yana göstermek için özel bir çaba harcıyor. Biz kürsüye çıkıp HDP’ye, MHP’ye, AKP’ye yönelik eleştirilerimizi yaptık. Bizim düşüncelerimiz bellidir. Bizim altı okumuzdan birisi milliyetçiliktir. Biz milliyetçiliği, vatanseverlik olarak görürüz. Milletimizin birliği, bütünlüğü çok önemlidir. Asla ve asla bizi diğer partilerle kıyaslamayın. Biz onlar gibi değiliz. Bizim birden fazla alanımız var. Sorumluluğumuz ağır. Ülkenin kuruluşunda bizim harcımız vardır. Bizim genel başkanımız çok partili hayatı bu ülkeye getiren kişidir. Cumhuriyet’in oluşumunda çok büyük temel devrime ihtiyacımız vardı. Bunlardan birisi Cumhuriyet’i kurmaktır. Bunu yapan da çok partili hayata geçiren de CHP’dir. Bunun tarihte örneği yoktur. Bir siyasi parti çok partili hayata geçerek seçimle iktidarını devretmiştir. Üçüncüsü ülkeye sosyal demokrasi kavramını getiren de biziz. Siyasetin merkezinde ‘insan olmalıdır’ diyen de biziz. Şimdi dördüncü devrime ihtiyacımız var. O da demokrasi ve özgürlüktür. Onu da inşallah biz getireceğiz” diye konuştu.

dasdas21312321

BÜTÜN EGE “HAYIR” DİYECEKTİR
Kılıçdaroğlu, referandumdan Türkiye genelinde ezici bir çoğunlukla “hayır” oyu çıkacağını söylerken Ege Bölgesi ve İzmir’e de özel mesajlar gönderdi. Kılıçdaroğlu, “Bütün Ege demokrattır, Atatürkçüdür. Cumhuriyet’e bağlıdır. Bayrağına, demokrasiye bağlıdır. Ege, Batı’ya açılan kapı, aydınlık yüzdür. Bütün Ege elbette referandumda ‘hayır’ diyecektir” dedi.

GURUR KAYNAĞIMIZ
İzmir’in kendisi için çok özel bir anlamının olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “İzmir’den milletvekiliyim. Onların oylarıyla parlamentoya geldim. İzmirlilere şükran borçluyum. İzmir ilklerin kentidir. İlk kurşunun atıldığı yerdir. Demokrasiye, çağdaşlığa bağlıdır. İzmir sadece İzmirlilerin, Türkiye’nin değil Dünya’nın gurur kaynağıdır” diye konuştu.
Öte yandan Kılıçdaroğlu, bu süreçte parti içi meselelerin bir kenara bırakılması gerektiğini söylerken herkesin ülke sorunlarıyla ilgilenmesini, CHP’nin gündeminin de ülkenin içinde bulunduğu durumdan çıkış olduğunu vurguladı.

Etiketler :
Desktop_Pv8
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Desktop_Pv6
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
Anasayfa_Yan
İLGİLİ HABERLER