SON DAKİKA

Torbalı GÜNCEL
Desktop_Pv11

İstanbul’un Fethi’nde oynayacak

Pancar Mahallesi’nde yaşayan, oynadığı film ve dizilerle gündeme gelen Nurettin Yurtsever yeni bir yapımda daha kamera karsısına geçti. Yurtsever, İstanbul’un Fethi filminde rol alacak.

İstanbul’un Fethi’nde oynayacak
Bu haber 20 Haziran 2017 - 9:13 'de eklendi.
Desktop_Pv8

PAN­­CAR Mahallesi’nde ikamet eden Nu­­ret­­tin Yurt­­se­­ver, dizi ve sinema sektörünün vazgeçilmez yüzlerinden bir ta­­ne­­si. Şimdiye ka­­dar bir­­çok si­­ne­­ma ve di­­zi­­de oy­­na­­ya­­rak adından söz et­­ti­­ren Yurt­­se­­ver, yeni bir yapımda daha rol alacak. İstanbul’un Fethi adlı sinema filminde Fatih Sultan Mehmet ‘in hocası Akşemseddin karakterini Yurtsever canlandıracak. Sinema filminin ise vizyona gireceği tarih sabırsızlıkla bekleniyor. Usta oyuncu,Torbalı’dan beyaz perdeye bir kez daha “Merhaba” diyecek. Öte yandan Yurtsever’in kariyerinde onlarca film ve dizi bulunuyor.

TESADÜFEN OYUNCU OLDU

65 yıl önce ai­­le­­siy­­le bir­­lik­­te Bul­­ga­­ris­­tan’­­dan göç eden Nu­­ret­­tin Yurt­­se­­ver, Aydın’a yerleşti. Ço­­cuk­­luk yılları bu­­ra­­da ge­­çen Yurt­­se­­ver, 20 yıl bo­­yun­­ca ber­­ber­­lik yaptı. 1965 yılında Hürriyet Ga­­ze­­te­­si’­­nin Ay­­dın tem­­sil­­ci­­si ola­­rak gö­­rev ya­­pan Yurt­­se­­ver, bir­­çok ye­­rel ga­­ze­­te­­de çalıştı. Ro­­man, ti­­yat­­ro oyu­­nu, hi­­ka­­ye, skeç ve kısa oyun­­lar ya­­zan Nu­­ret­­tin Yurt­­se­­ver, 1977’de Torbalı’­­ya gel­­di. Pan­­car­­’a yerleşen Yurt­­se­­ver, ga­­ze­­te­­ci­­lik mesleğine Torbalı’­­da da de­­vam et­­ti. Kü­­çük yaşta si­­ne­­ma­­ya me­­rak sa­­lan ve gençliğinde hep ar­­tist olmayı he­­def­­le­­yen Nu­­ret­­tin Yurtse­­ver, sü­­rek­­li ola­­rak ken­­di­­si­­ni geliştirdi. 1992 yılında bir yük ge­­mi­­sin­­de elekt­­rik­­çi ola­­rak ise başlayan Pancar’ın eniştesi, dünyanın bir­­çok ül­­ke­­si­­ne git­­me fırsatı yakaladı. 2008 yılına ka­­dar de­­niz­­ci­­lik ya­­pan Yurt­­se­­ver, 40 ül­­ke­­yi dolaştı. 1993 yılında Sin­­ga­­pur­­’a gi­­den ve arkadaşlarıyla so­­kak­­ta gezdiği sırada bir film çe­­ki­­mi­­nin ortasında ka­­lan Yurt­­se­­ver, set ekibinden bir gö­­rev­­li­­nin bir bö­­lüm­­de rol almasını is­­te­­me­­siy­­le sek­­tö­­re adım attı.

14 YILDIR SETLERDE

Aktör Nu­­ret­­tin’in Türkiye’­­de­­ki ilk oynadığı dizi ise 2003 yılında ekranlara gelen Kur­­sun Yarası ad­­lı di­­zi oldu. Ardından ‘Kırık Ka­­nat­­lar’, ‘Cen­­net­­tin Sırları’, ‘İzmir Çe­­te­­si’ gi­­bi diziler­­de oy­­na­­yan Yurt­­se­­ver, geçtiğimiz yıllarda da çekimleri Bayindir ’da yapılan Ta­­tar Rama­­zan adlı dizi de aşçı rolüyle ekran karsısına çekti. ‘Mutlu Aile Defteri’, ‘Mutlak Adalet’, ‘Sen Aydınlatırsın Geceyi’ ve ‘Gece’ adli sinema filmlerinde çeşitli rollerde görev yapan 66 yaşındaki Nurettin Yurtsever şimdilerde ise İstanbul’un Fethi için heyecan yaşıyor.

 

Desktop_Pv8
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Desktop_Pv6
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
Anasayfa_Yan
İLGİLİ HABERLER